uslintaná obluda

20. august 2007 at 17:26 |  naše začátky

Uslintaná obluda.
Vážení pejskaři a hlavně dogaři.Po přečtení předešlých příspěvků jsem se rozhodla Vám také napsat,abych se s Vámi mohla alespoň pár řádky podělit o radost a říci Vám o životní změně,která mě a mou rodinu potkala před několika lety při pořízení žluté fenky Elišky.Pár zkušeností s výcvikem a výchovou psů jsem již měla, a to s německými ovčáky.Chtěla jsem ale změnit rasu a vždy se mi líbili velcí,majestátní psi,hlavně dogy.Přes neustálé dohady okolo nového psa a protesty mého manžela,jako že psa ano,ale taková uslintaná obluda,jako je doga mu nesmí nikdy přes práh,jsem se za podpory dětí rozhodla a šla do toho,aniž bych tušila,co bude následovat.
Od prvního dne snad ta doga věděla,že ji manžel nechtěl a věděla jak na něj.K údivu celé rodiny a i známých,kteří si ho dobírali, se začaly dít neobvyklé a nečekané věci.Dobrovolně začal po letech intenzívně pracovat na zahradě,ještě důkladněji zabezpečil studnu,aby tam náhodou Eliška nespadla,nad sezením stvořil krásnou stříšku s UV filtrem,aby na ni nešlo slunce a nepršelo,pod stříšku sehnal dvoukřeslo,aby měla na zahradě pohodlí,řádně zateplil boudu/i doga se v ní potí/,trávu seká dřív než stačí povyrůst a další a další.
První měsíc jsme se ji báli nechat ještě samotnou přes noc venku a spala s námi doma,jasně že v posteli.Pak ale nastal čas,kdy měla jít spát do boudy,sama ale nezůstala.Manžel si vzal prostě spacák a spal tam s ní,jednak aby se prý poprvé nebála a taky pro kontrolu tepla v boudě,protože vlastnoručně zakoupil a zabudoval do boudy teploměr /ve tvaru kočičky/.Druhou noc tam ještě pro jistotu poslal našeho šestnáctiletého syna,tomu se to líbilo,dnes už by se tam asi moc nevyspali.
No a tak to pokračovalo k mé radosti dál.Od té doby přichází manžel z práce s dobrou náladou, již ve dveřích se směje a šišlá,protože ho vítá ta uslintaná obluda,automaticky opouští gauč u televize/i při fotbale/ a uvolňuje místo Elišce,která s námi sdílí byt když přijdem z práce,no a když mu občas připomenu,že dogu nechtěl tak říká,že přece nemohl vědět,že budeme mít Elišku.Myslím,že takto "postižených" je nás víc.
Ale aby to nevypadalo,že je naše doga rozmazlený "gaučák", musím Vám hlavně napsat,jak je šikovná a úspěšná.Hned ve 12 měsících jsme zvládly zkoušku BH,jejíž první část-poslušnost, je zaměřena na přesnost a naprostou souhru psa s psovodem.Když jsem sledovala nácvik téměř němých sestav se služebními psy,říkala jsem si,že to pro nás nebude,ale přesto jsem se sestavu naučila nejdřív sama a pak začala s Eliš.Po několikátém opakování naprosto v pohodě a bez povelů věděla kde se zastavit,sednout,lehnout,otočit,klusat atd.Navíc cviky prováděla radostně a s pohledem upřeným na mě,což je to hlavní.
Druhá část zkoušky BH obnáší-ovladatelnost a chování psa v pouličním ruchu,pak i ponechaného o samotě,jeho reakce k jiným zvířatům atd.No a to není pro dogu žádný problém,prostě byla přirozená,nad věcí a s přehledem absolvovala všechny nástrahy.Mezi ostatními psy služebních plemen dopadla nejlépe.
Během dalších 5-ti měsíců pro nás byla hračkou zkouška ZOP,ZZO a ZPU-1, přestože stopu jsme šlapaly v dešti na rozbahněném poli a ani cvičák nebyl v ideálním stavu.
Teď pomalu nacvičujeme obranu,když dovolí čas,účastníme se výcviku,no a dalším cílem a motivací je pro nás zkouška ZM a ZVV1.Musím ale podotknout,že výcvik a i vykonávání zkoušek není podstatou,jde o to,že jsme spolu,obě nás to baví,jsme ve společnosti skvělých lidí,krásných psů a je nám dobře.
Ráda bych psala dál a dál o tom,jak jsem ráda, že jsem si pořídila dogu,jaký je to rozdíl oproti mým dvěma ovčákům,jak mě naučila trpělivosti,vnesla větší pohodu,klid a lásku do celé rodiny a jak jsem jí vděčná za to, že je a je taková.
Každý den pospíchám z práce domů tak, jako když jsem běhala pro děti do školky,když byly malé.Pospíchám za svou dogou,protože na mě doma čeká.
Myslím,že mi všichni rozumíte.
Přeji Vám všem a Vašim pejskům dostatek zdraví,radosti a lásky.
Alena Dušková
 

1 person judged this article.

Comments

1 CaseyNoite CaseyNoite | Email | Web | 22. september 2017 at 17:28 | React

<a href=https://www.viagrapascherfr.com/>More info...</a>

2 Davidmog Davidmog | Email | Web | 15. november 2017 at 17:01 | React

Some people, especially those running on busy daily schedules tend to use the pills to help maintain weight since they can not afford to follow all the diet programs. This is not advised. It is recommended that one seek advice from a professional in this field before using the pills. This can save one from many dangers associated with the misuse.

The diet pills should always be taken whole. Some people tend to divide the pills to serve a longer period of time. This is not advised and can lead to ineffectiveness. If it is required that one takes a complete tablet, it means that a certain amount of the ingredients are required to achieve the desired goal. It is also recommended that one does not crush the pill and dissolve it in beverages. Chemicals found in beverages have the potential of neutralizing the desired nutrients in the pill thereby leading to ineffectiveness. The best way to take the tablets is swallowing them whole with a glass of water.

The diet pills speed up the metabolic processes. This is the key factor that leads to the burning of all the fats in the body. This means that one passes out lots of urine, which subsequently leads to dehydration. It is imperative that the user take lots of water round the clock. This will help curb dehydration, which can lead to health problems. In addition to that, water offers the required medium for the function of the nutrients and elimination of the fats.

When buying the review of diet pills, it is imperative that one gets the most recommended dose. People tend to compromise the quality and effectiveness of the tablets due to the variation in cost. The low priced pills depict poor quality, which means their effectiveness is not reliable. Some have also been found to cause health problems. The dose should also be taken as recommended. Over dose will not speed up the process but rather lead to complication. This will increase risk of side effects. If the taking of the pill is forgotten, do not take more to compensate for the lost time.

The diet plan enclosed with the diet pills has also to be followed. According to the requirements, the termination of the diet must be done even with no results. This means your body is irresponsive.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement